Systémové upozornění
Hlavní informace


CBG olej účinky

CBG – jinak zvaný také Cannabigerol je jedním ze 100 kanabinoidů nalezených v rostlině konopí. CBG je stavebním kamenem mnoha sloučenin konopí, včetně THC a CBD- tzv. „kmenová buňka“.

 

CBG - co vlastně je?

CBG je non-psychoaktivní, což znamená, že nepůsobí omamně. Nicméně, CBG může pomoci vyvážit účinky THC a dalších kanabinoidů podporou synergie. CBG může také přímo ovlivňovat tělo mnoha způsoby. Obecně řečeno, kanabinoidy fungují interakcí s kanabinoidními receptory, které se nacházejí v celém lidském těle. CBG působí na kanabinoidní receptory (CB1 a CB2) jako částečný agonista. Účinek, který má CBG na receptory CB1 a CB2, je však ve srovnání s THC velmi slabý.

CBG může také ovlivnit tělo zvýšením hladin anandamidu. Anandamid je přirozeně se vyskytující kanabinoid, který pomáhá regulovat mnoho biologických funkcí, včetně chuti k jídlu, spánku a paměti. Vzhledem k tomu, že CBG může působit na centrální nervový systém bez omamného pocitu, přinášejí potenciální přínos a léčebné využití CBG významný zájem.

CBG účinek - stále se vyvíjí

CBG a jeho účinky jsou stále předmětem zkoumání, zatím nám může být CBG pomocníkem při:

1. Podpoře růstu a tvorby nových kostí

Stimuluje tvorbu kostí a hojení. Ve studii z roku 2007 byly zkoumány účinky CBG a dalších kanabinoidů na kulturu kostní dřeně. To naznačuje, že CBG a další kanabinoidy mohou pomoci při hojení zlomenin.

2. Antifungální a antibakteriální léčbě

Bylo prokázáno, že CBG byla ve studii z roku 2008 vysoce účinná proti MRSA. MRSA (Staphylococcus aureus rezistentní na methicilin) ​​je vysoce rozšířeným kmenem bakterií rezistentním na antibiotika.

3. Zmírňění bolesti

Je známo, že CBG a další kanabinoidy mají analgetické účinky v různých stavech, včetně bolesti způsobené roztroušenou sklerózou a rakovinou. 

4. Snižení zánětu

Cannabinoidy, jako je CBG, mají schopnost snížit zánět tím, že se zaměřují na specifické molekuly odpovědné za záněty v různých onemocněních, včetně bolestivých syndromů, rakoviny a dokonce i zánětlivého onemocnění střev

Konopné a kanabinoidní přípravky byly použity k léčbě různých dysfunkcí močového měchýře. 

5. Psoriáza a léčba kůže

CBG a další kanabinoidy mohou být užitečné při léčbě různých kožních onemocnění v důsledku přítomnosti kanabinoidních receptorů v kůži.

6. Léčbě glaukomem

Ve studii z roku 1990 léčba THC a CBG zvýšila vodní tok o dva až třikrát u zvířecích modelů glaukomu. Zvýšený vodní tok může přispět ke snížení nitroočního tlaku v případě glaukomu. 

7. Deprese a úzkostná léčba

Je dobře známo, že THC může pomoci pacientům trpícím depresí a úzkostí. Bylo zjištěno, že CBG má podobné účinky, ale bez toho, aby vyvolával omamný pocit jako  THC.

Další informace
CBG olej
Máte zájem o CBG olej?
Zanechte nám Váš kontakt a my Vás budeme kontaktovat.
Děkujeme.
Jméno (*)

Prosím vyplňte jméno.
E-mail (*)

Prosím vyplňte email.
Telefon (*)

Vyplňte prosím telefon.

Neplatný vstupKonopí jako přírodní medicína

Konopí má skvělé léčivé a výživné vlastnosti. Používá se k léčbě mnoha nemocí nebo jako prevence a zdroj vitality a dlouhověkosti.

Naučte se ho používat ve svém každodenním životě. Získejte recepty, články, zprávy, užitečné informace a studie ...

( Poskytnutím těchto údajů souhlsíte se zpracováním osobních údajů )
Please let us know your email address.